Rallylydnadsresultat för SEVCH RLDN RLDF RLDA NTD ITD ATD
ETD LD Startklass SEUCH
Virgin´s Material Girl (Axa).
2021-08-29 Mästarklass, Örnsköldsviks BK.
Domare: Monica Blom.
A: 75 poäng och 6:e placering (? st). Axa
mår ej bra.
B: Diskar oss medvetet. Axa
mår ej bra.
2021-08-28 Mästarklass, Umeå BK.
Domare: Lisa Karlström.
Kvalificerande resultat.
A: 90 poäng och 5:a placering (? st). Cert.
B: 74 poäng och 15:e placering (? st).
202-07-30 Mästarklass, Svenska
Colliekubben, Timrå.
Domare: Carina Norberg.
80 poäng och 8:a placering (? st).
2020-08-01 Avancerad klass, Härnösands BK.
Domare: Carina Norberg.
Kvalificerande resultat.
A: 99 poäng och 1:a placering (? st).
= RLDA
Kvalificerande resultat.
B: 89 poäng och 3:e placering (? st).
2019-09-29 Avancerad klass, Härnösands BK.
Domare: Carina Norberg.
Ångermanlandsscupen, lagtävling och KM.
3:e placering i Lagtävlingen.
Kvalificerande resultat.
74 poäng och 2:a placering (4 st).
2019-09-14 Avancerad klass, Kramfors
BK. Domare: Carina Norberg.
Kvalificerande resultat.
A: 86 poäng och 3:e placering (? st).
B: 66 poäng och 5:e placering (? st).
2019-07-27 Avancerad klass, Kramfors BK.
Domare: Lena Svelander.
Kvalificerande resultat.
A: 81 poäng och 2:a placering (? st).
B: 68 poäng och 1:e placering (? st).
2018 - Ångermanlandscupen - Slutresultat - Placering 3.
2018-10-07 Ångermanlandscupen, deltävling 4 - deltog ej.
2018-08-08 Fortsättningsklass, Sollefteå
BK. Domare: Carina Norberg.
Ångermanlandscupen, deltävling 3.
91 poäng och 1:a placering/Fortsättning.(13 st)
2018-07-29 Fortsättningsklass, Kramfors BK.
Domare: Lena Svelander.
Kvalificerande resultat.
A: 96 poäng och 2:a placering (8 st).
Kvalificerande resultat.
B: 87 poäng och 5:e placering (8 st).
2018-07-21 Fortsättningsklass, Sollefteå BK.
Domare: Carina Norberg.
Kvalificerande resultat.
A: 100 poäng och 1:a placering (11 st).
= RLDF
Kvalificerande resultat.
B: 80 poäng och 8:e placering (11 st).
2018-07-04 Fortsättningsklass, Ö-viks BK.
Domare: Eleonor Dahlberg.
Ångermanlandscupen, deltävling 2.
99 poäng och 1:a placering/Fortsättning. (18
st)
Dagens bästa ekipage.
2018-06-13 Fortsättningsklass, Kramfors BK. Domare:
Curt Helen.
Ångermanlandscupen, deltävling 1.
91 poäng och 2:a placering/Fortsättning. (17 st).
2017-09-30 Fortsättningsklass, Kramfors
BK.
Domare: Eva Christensen.
Kvalificerande resultat.
77 poäng och 11:e placering (14 st).
2017-09-17 Nybörjarklass, Härnösands
BK. Domare: Carina Norberg.
Ångermanlandscupen.
Vinnare av Ångermanlandscupen och därmed
Ångemanlands bästa rallylydnadsekipage (av 35 ekipage).
2017-09-17 Nybörjarklass, Härnösands
BK. Domare: Carina Norberg.
Ångermanlandscupen.
97 poäng och 1:a placering och klassvinst (11 st)
Dagens bästa ekipage.
2017-08-10 Nybörjarklass, Sollefteå BK.
Domare: Carina Norberg.
Ångermanlandscupen.
99 poäng och 1:a placering och klassvinst (?
st)
Dagens bästa ekipage.
2017-07-06 Nybörjarklass, Kramfors BK.
Domare: Carina Norberg.
Ångermanlandscupen.
95 poäng och 1:a placering och klassvinst (? st).
2017-06-08 Nybörjarklass, Utanfjärdens
Hundsällskap. Domare: Carina Norberg.
Ångermanlandscupen.
99 poäng och 1:a placering och klassvinst (22 st).
Dagens bästa ekipage.
2017-06-04 Nybörjarklass, Timrå BHK.
Domare: Carina Norberg.
Kvalificerande resultat.
B: 88 poäng och 8:e placering
(20 st) = RLDN
2017-06-04 Nybörjarklass, Timå BHK.
Domare: Carina Norberg.
Kvalificerande resultat.
A: 88 poäng och 6:e placering (20 st).
2017-06-03 Nybörjarklass, Kramfors BK.
Domare: Eva Christensen.
Kvalificerande resultat.
97 poäng och 2:a placering (10 st).
2017-00-00 Träningstävling Älandsbro.
Domare: Carina Norberg.
90 poäng och 1:a placering (? st).